Venüs Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Venüs Diyeti hakkında tüm bilgiler.

0 398

Venüs diyeti tamamen insülin direncini kırmaya yönelik olarak oluşturulmuş olan bir diyet çeşididir. Gün içerisinde düşük kalorili beslenmeyi ve sık sık atıştırmalıklarla günü geçirmeyi hedefleyen bir diyettir.

Birkaç ayda bir kilo kontrolünü sağlayabilmek adına tekrarlanması gerektiğini söylenmektedir. Gün içerisinde düşük kalorili yiyeceklerle beslenmek ve sık sık sağlıklı ancak yine düşük kalorili yiyeceklerle uygulanabilen bir diyettir.

Venüs Diyeti Nasıl Uygulanır?

Venüs diyeti yapımı oldukça kolaydır. Kişiler diyetteyken işlenmiş gıdalardan uzak durmalı. Gazlı içeceklerden uzak durulmalı ve çay, kahve tüketimleri de sınırlanmalı. Üç ana öğün olacak şekilde beslenilmeli. Bu ana öğünlerin arasında ara öğünlere yer verilmeli. Kaçamak yiyecekler nedeni ile terk edilmeden devam ettirildiği takdirde kişiler sonuçlarını gözle görülebilir şekilde fark edeceklerdir.

Diyet esnasında protein tüketimlerinden fedakarlıklar yapılmamalıdır. Gün içerisinde alınması gereken protein miktarı yiyeceklerden alınmalıdır. Geleneksel saklama ve pişirme yöntemleri ile hazırladığınız yiyeceklerden beslenin. Paketli yiyeceklerden uzak durup, doğal besinlerle besleniyor olduğunuza dikkat edin. Sağlıklı bir beden için günlük su tüketiminize de dikkat etmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.