Sigara Uzmanları Neden Sigara Yerine E-Sigara Öneriyor?

0 10

Elektronik sigara, esasen normal tütün içimini taklit eden bir elektronik cihazdır. Tipik olarak bir pil, bir elektrikli ateşleyici ve e-sıvı için bir tank veya kartuş benzeri bir kap içerir. Sigara içen kişi dumandan ziyade sadece buharı solur.

Tütün gibi, e-sigara kullanmanın bile sağlık açısından riskleri vardır. Çoğu kullanıcı bu risklerin farkındadır, bu nedenle tütün şirketleri ürünlerinde nikotin bileşenini kullanır. Ancak henüz tütüne bağımlı olmayan genç yetişkinler, e-sigara içmenin ciddi sağlık risklerinin farkında değiller. Sonuç olarak, e-sigara kullanan genç yetişkinlerin sayısı son yıllarda önemli ölçüde arttı. Bu artış tütün şirketlerini alarma geçirdi, bu da onları bu demografiyi geleneksel sigaralarını elektronik çeşitlilik üzerinden terk etmeleri için tasarlanmış bir dizi eğitim programı başlatmaya sevk etti.

Sigara İçmeden Sigarayı Bırakın

Elektronik sigara kullanımıyla ilgili en önemli endişelerden biri, ürünü kullanırken sigara içmeyerek “sigarayı bırakmanıza” olanak sağlamasıdır. Bu, önceki yöntemleri kullanmayı bırakmaya çalışanlar için gerçek bir nimettir, sadece tekrar başarısız olmak için. Nikotin bantlarından, diş etlerinden ve haplardan çekilme oldukça zor olabilir; bazı insanlar tütünden tamamen vazgeçmeyi imkansız buluyor. E Sigaralar, istediğiniz zaman bırakmanıza izin verdiği için bırakmaya çalışanlar için mükemmeldir.

İkinci büyük endişe, elektronik sigara bağımlılığı potansiyeli. Sigarayı tütün olarak kabul etmemektedir. Birinin ona bağımlı olması mümkün olsa da bu pek olası değildir. Nikotinin bağımlılık yapıcı nitelikleri tütün dumanında bulunur, ancak yalnızca çok daha az miktarda bulunur.

Sigara yerine e-sigara kullanmanın herhangi bir yan etkisi yoktur. Aynı durum, ikame nikotine bağımlılığın artması için de geçerli. Bir e-sigara kullanmaya başladıktan birkaç hafta sonra alışkanlığınız ortadan kalkmazsa, bir anti-depresan reçetesi hakkında bir doktorla konuşmak isteyebilirsiniz. Bu, özellikle depresyon nikotin yoksunluğu ile ilişkiliyse önemlidir.

Sigaralarla ilgili en büyük yanılgılardan biri, sigaradan daha az tehlikeli olmalarıdır. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, uzun süreli sigara kullanımının kanser, şeker hastalığı ve kalp hastalığı gibi sağlık sorunlarına yol açabileceğini göstermiştir. Hakikat girişimi, bu iddiayı destekleyecek hiçbir kanıt olmadığını bildiriyor. Nikotin siz ağzınıza sokana kadar vücuda girmez. Sigara içiyorsanız, sigarayı taklit eden bir ürün kullanmadan sigarayı kalıcı olarak bırakmanın imkânsız olduğunu bilmelisiniz. Elektronik sigaralar nikotin içermez, ancak sigaranın etkilerini taklit eden başka kimyasallar içerirler.

Nikotinsiz e-sigara ürünlerimizi ve elektronik sigara malzemeleri konusunda sizlere https://www.elektroniksigaravip4.com/ olarak her zaman sorunsuz hizmet sunmaya söz verdik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.