Küf Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Küf Kokusu hakkında tüm bilgiler...

0 447

Küf doğrudan yüzeylere yapışabilen ve giderek hızlı bir şekilde büyüyen bir organizmadır. Küf bakterileri hayatta kalabilmek adına gözeneklere sahip olan bölgeleri tercih ederler. Küf kokusu giderme yöntemleri çok çeşitlidir. Bu yöntemleri kişiler evlerinde rahatlıkla uygulayabilirler.

Kişilerin küfleri gidermek için ilk başvurdukları yöntemlerden biri de çamaşır suyudur. Çamaşır suyu ilk etapta küfleri gidermiş gibi dursa da küflerin çok daha fazla yayılmalarını sağlar.

Küf Lekelerinin ve Kokusunun Giderilmesi

Makinada yıkanabilen giysiler üzerinde yer alan küflerin giderilmesi için dışarıda bir yerde çamaşırın her iki yanını iyi bir şekilde fırçalayın. Yayılımlarını önleyebilmek adına bu işlemin dışarı gerçekleştirilmesi önemlidir. Fırçalama işlemlerinde sıvı deterjanlardan yardım alınabilir. Çam yağı ve fenolik dezenfektanlar ile kumaşları yıkayarak küf lekelerini giderebilirsiniz.

Küf kokusu giderilmesi için de bol bol havalandırılmalar yapılması önemlidir. Küf önleyiciler yardımı ile küflerden tamamen kurtulmak küf kokusunun giderilmesini sağlar. Küf kokusunun giderilmesi için en etkili yöntemlerden birisi sirkedir. Sirke uygulaması yapmak küf kokularını tamamen gidermektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.