Evde Pedikür Nasıl Yapılır?

Pedikür yapımı hakkında tüm bilgiler.

0 487

Ayakların genel bakımları en az eller kadar büyük önem taşır. Ayak mantarı, topuklarda çatlama gibi çok çeşitli olumsuz etkenlerle karşı karşıya kalmamak için pedikür yapımı çok önemlidir.

Düzenli olarak pedikür uygulamak hem ayakların hijyeni açısından hem de estetik açılardan oldukça önemlidir. Kişiler rahatlıkla düzenli bir şekilde evde pedikür yapabilirler. Birkaç malzeme, araç ile evde pedikür yapmak çok kolaydır.

Evde Pedikür Yapmanın İncelikleri

Evde pedikür yöntemi çok kolaydır. İlk olarak sıcak suyun içerisine birkaç kaşık karbonat ilave etmeli ve 20 dakikalık bir süreçte ayaklarınızı içinde bekletmelisiniz. Ardından ayaklarınızı kurulayıp tırnaklarınızı istediğiniz boyutlar kesmelisiniz. Tırnak kenarlarındaki etlerinizi kesmeli ve tırnaklarını törpülemelisiniz.

Ayak topuklarınızı bir topuk taşı ile sürterek ölü derilerden kurtulmalısınız. Her duşa girdiğinizde topuk taşını kullanmanız topuklarınızdaki ölü derilerinden tamamen arınmanız için önemlidir. Ölü deriler soyulmamalıdır, nazikçe arınarak atılması sağlanmalıdır.

Çatlaklar üzerine sert uygulamalar yapmak olumsuz yönde etkileyebilir. Tüm ayağınızın bakımını yaptıktan sonra tırnaklarınıza dilediğiniz renklerde ojeler süreler evde pedikür yapma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.