Argan Yağının Cilde Faydaları Neler?

Argan Yağı hakkında tüm bilgiler.

0 485

Genel olarak saf hallerde piyasa satılan argan yağının cilde olan faydaları saymakla bitmez. Argan yağı Fas’ta yetişen Arganio çekirdeklerinden üretilir. Bazı sağlık sorunlarına da iyi geldiği iddia edilen bu yağ doğrudan cilde uygulanabilir bir yapıya sahiptir. Çok çeşitli kozmetik ürünleri içerisinde argan yağı kullanılmaktadır.

Argan Yağı Etkileri

Argan yağı faydaları oldukça fazladır. Argan yağı içeriğinde pek çok vitamin bulunur. Bu vitaminler kırışıklıkları giderir ve aynı zamanda cildi mükemmel bir şekilde nemlendirir. Aynı zamanda cilt üzerinde yer alan yaralar ve aknelere de oldukça iyi gelmektedir. Çok çeşitli cilt rahatsızlıkları giderir. Cildin elastik yapısını arttırır ve böylelikle kırışıklıklar meydana gelmez.

Güneşe karşı etkin koruma sağlaması nedeni ile Faslı kadınlar tarafından çokça tercih edildiği bilinmektedir. Güneş ışınlarına karşı koruması dışında cildi çok iyi bir şekilde nemlendiren özellikleri ile de çokça tercih edilir. Argan yağı yaşlanma karşıtı etkilere sahiptir. Çatlak izlerini yok eder ve oluşumuna da engel olur. Cildin yağlılığını azaltan sebum azaltıcı etkileri ile argan yağı tam bir mucize gibidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.