Araba Nasıl Yıkanır?

Arabanızı oto yıkamalarda değil de kendiniz özenle temizlemek istiyorsanız araba yıkama konusunda püf noktalar.

0 422

Arabalar, hayatımızı kolaylaştıran en önemli araçlar olarak dikkat çekiyor. Günlük hayatta sık sık kullanılan ve kirlenen arabalar için oto yıkamalar tercih edilir iken artık pek çok kişi aracını kendi yıkamayı tercih ediyor.

Çoğu oto yıkama içerisinde kullanılmakta olan tazyikli su ve fırçalar araçların kaportalarına zarar veriyor. Aynı zamanda yükselen oto yıkama fiyatları ile birlikte kişiler gerek mallarını düşündükleri, gerekse de ceplerini düşündükleri için araçlarını kendi yıkamayı tercih etmektedir.

Adım Adım Araba Yıkama

Adım adım araba nasıl yıkanır sizlere aktarmak istiyoruz. Öncelikle çeşme suyuna bir miktar klor çözdürücü ilaç atmalısınız. Bunu tüm marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Sonra önce aracın önce dışını, kaportasını yıkayarak başlamalısınız. Fırça yerine araç süngeri kullanmayı önermekteyiz. Bu şekilde kaporta da çizikler oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Ardından aracın iç bölümünü önce süpürge ile çekmelisiniz. Ardından temizleme bezi ile aracın iç bölümünü tamamen silip kurulamalısınız. Ardından ise camları iç ve dış olarak cam bezi ile kurulamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.